Ostrów Wielkopolski – Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami! 17-latek z 50 gramami „maryśki” na widok policjantów zaczął uciekać!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnim czasie zatrzymali kolejne osoby, które posiadały przy sobie narkotyki – m.in. 17-latka, z blisko 50 gramami marihuany, 28-latka z „dopalaczami”, czy 20-latka, który posiadał tabletki ekstazy.

W ostatnich dniach w ręce kryminalnych wpadli kolejni młodzi ludzie, którzy posiadali narkotyki. 20 stycznia br. został zatrzymany 17-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci w trakcie patrolu, postanowili wylegitymować młodego chłopaka, ten na ich widok zaczął uciekać, został jednak szybko zatrzymany. Jak się okazało powodem jego zachowania były ukryte w kieszeni kurtki narkotyki. Policjanci ujawnili przy zatrzymanym kilka sztuk woreczków foliowych z suszem roślinnym. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że jest to marihuana. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 28 woreczków z marihuaną. W sumie zostało zabezpieczone blisko 50 gramów tego narkotyku. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci zatrzymali również 20-latka, podczas jego kontroli kryminalni ujawnili woreczek, w którym znajdowało się 10 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przed chwilą znalazł woreczek i zabrał go ze sobą. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty.

Podobnie tłumaczył się 23-latek, zatrzymany w ubiegłą niedzielę, 29 stycznia. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę.

Wczoraj, 1 lutego policjanci zatrzymali 28-latka, który posiadał woreczek z tzw. „dopalaczami”. Przeprowadzone badanie suszu roślinnego wykazało obecność środków odurzających, których posiadanie jest zabronione. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli przedmiotem tego czynu jest znaczna ich ilość to do 10 lat, ten, kto w celu osiągnięcia korzyści udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności również w wymiarze do 10 lat.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski