Ostrów Wielkopolski – Piątkowa akcja policji na piątkę z plusem! Skontrolowano prawie 2 tysiące kierowców!

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali, aż 6 kierowców którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Dodatkowo, zostało zatrzymanych 2 kierujących pomimo cofniętych uprawnień i kierujący, który odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Całkowitym brakiem wyobraźni kierują się osoby, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów. Jak widać nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, każdego dnia prowadzą kontrole trzeźwości na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci podejmując konsekwentnie tego typu działania eliminują z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników dróg. Podczas piątkowych działań „Alkohol i narkotyki” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali blisko 2 tys. kierujących. Tego dnia zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Podczas całego weekendu policjanci zatrzymali łącznie 6 kierowców którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Zatrzymani, którzy wybrali się na przejażdżkę z promilami byli m.in. 40-latek z zakazem prowadzenia pojazdów i ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie, 42-latek z ponad 1 promilem, 31-latek, którego badanie trzeźwości wykazało ponad 0.5 promila alkoholu.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce prowadzić samochód powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Funkcjonariusze przypominają, że kierowca, u którego policyjna kontrola wykaże obecność w organizmie alkoholu bądź środka odurzającego musi się liczyć z surowymi konsekwencjami. Za taki czyn sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać go na 2 lata więzienia. O wiele poważniejsze konsekwencje może ponieść kierujący, który jadąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego będzie sprawcą zdarzenia drogowego. KPP Ostrów Wielkopolski