Piorunem wzięli się za Bolta. Posypały się wysokie kary od ITD dla kierowców „kuzyna” Ubera.

Akcja nocna na terenie Poznania, ukierunkowana na walkę z szarą strefą przewozu osób, przyniosła spodziewany efekt. Patrol dwóch doświadczonych inspektorów z Wielkopolski w godzinach wieczornych i nocnych 11 i 12 kwietnia wytypował kierowcę bez uprawnień do przewozu.

20190412_01

 

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Poznania zatrzymali przy Dworcu Głównym podejrzanego opla astrę. Po wcześniejszym wytypowaniu, ich podejrzenia okazały się uzasadnione. Kierowca wykonywał przewóz osób pojazdem do 5 osób na aplikacji Bolt (z ang. Piorun). To od 7 marca nowa nazwa aplikacji do przejazdu samochodem estońskiej marki Taxify, która działa podobnie do Ubera. Kierujący astrą nie posiadał licencji pozwalającej mu na prowadzenie działalności transportowej związanej z przewozem pasażerów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił inspektorom stwierdzić naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

20190412_03

Wobec firmy wykonującej przewóz zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w wysokości 12 tysięcy złotych oraz przygotowana będzie decyzja za brak badań lekarskich i psychologicznych na łączną sumę 2 tysięcy złotych.

(źródło: WITD Poznań)