Pleszew – Spowodował wypadek kradzionym motocyklem. Miał blisko 3 promile.

W sobotę policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Pleszewa. Spowodował on kolizję drogową, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradł motocykl 18-latkowi. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

4 czerwca br. o godz. 16.30 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Pleszewie na ul. Mieszka I. Policjanci ustalili, że 21-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując motorowerem marki Zumico, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód. Mężczyzna został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym, którego wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak się okazało, 21-latek chwilę przed zdarzeniem ukradł zaparkowany na ulicy motorower, należący do 18-letniego mieszkańca Pleszewa i odjechał. Po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie on za kradzież motoroweru i spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: KPP Pleszew