Policjanci odzyskali kilka skradzionych Audi i Volkswagenów a przy okazji zlikwidowali 2 „dziuple”! FILM

Wspólna praca policjantów z Wielenia, Krzyża Wlkp. oraz Czarnkowa doprowadziła do ustalenia i zatrzymania grupy złodziei samochodowych, która działała na terenie naszego powiatu. Do tej pory w sprawie zatrzymano sześć osób i odzyskano dwa pojazdy. Organizator przestępczego procederu trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pobytu za kratkami. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

Na początku stycznia br. na terenie naszego powiatu doszło do kilku kradzieży samochodów, o czym informowały lokalne media. Już wtedy policjanci pracowali nad sprawą, lecz z uwagi na dobro toczącego się postępowania nie mogliśmy podawać żadnych szczegółów i okoliczności., tym bardziej, że kradzieże miały miejsce nie tylko na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, ale również na terenie powiatu chodzieskiego.

310-156103

Kiedy w nocy z 30 na 31 stycznia br. w Miałach w gminie Wieleń doszło do kolejnej kradzieży, tym razem VW Golfa wartego 13 tys. złotych, śledczy przystąpili do realizacji prowadzonych czynności wobec wcześniej wytypowanych sprawców. W ciągu kilku godzin w ręce policjantów z Wielenia trafiły trzy osoby, wśród nich organizator grupy. W trakcie przeszukania pojazdu, którym się poruszali funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz narzędzia służące do włamywania się i kradzieży samochodów. Jedna z zatrzymanych osób – 23 letnia kobieta, mieszkanka województwa lubuskiego była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże pojazdów. Po przesłuchaniu trafiła do więzienia.

Drugi z zatrzymanych – 26 – letni mieszkaniec, również województwa lubuskiego usłyszał zarzut pomocnictwa w ukryciu i zbyciu skradzionego na terenie Czarnkowa VW Passata. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili tablice rejestracyjne od Passata oraz części samochodowe. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

310-156105

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy w sprawie ,,był na tyle mocny”, że pozwolił na przedstawienie trzeciemu z zatrzymanych, a zarazem przywódcy grupy – 32 letniemu mieszkańcowi Krzyża Wlkp. czterech zarzutów za kradzieże samochodów tj. Audi A4 wartego 12 tys. złotych, skradzionego w Krzyżu Wlkp. 19 stycznia br., VW Tourana za 16 tys. złotych, skradzionego w Kuźnicy Żelichowskiej w nocy z 17/18 stycznia br., VW Passata wartego 12 tys. złotych skradzionego w Czarnkowie w nocy z 15/16 stycznia br. oraz VW Golfa skradzionego w Miałach. Piąty z zarzutów który usłyszał mężczyzna dot. usiłowanie kradzieży Audi A3 w Czarnkowie, wartego 23 tys. złotych. 32 – latek usłyszał, również zarzut posiadania około 22 gramów amfetaminy. Dodatkowo mężczyzna ma na swoim koncie trzy kradzieże pojazdów i dwa usiłowania kradzieży na terenie powiatu chodzieskiego.

W czasie kiedy czarnkowscy kryminalni ,,rozliczali” zatrzymanych, policjanci z krzyskiego komisariatu ujawnili 2 dziuple samochodowe, a w nich skradzione auta – Audi A4 i VW Golf. Pojazdy wróciły już do prawowitych właścicieli.

Na początku lutego br. sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec organizatora przestępczego procederu trzy miesiące aresztu. Jak ustalono, mężczyzna w ubiegłym roku został skazany przez sąd na 2 lata więzienia w zawieszeniu za kradzieże pojazdów na terenie Niemiec. Teraz za kratkami może spędzić nawet 10 lat.

310-156104

W minionym tygodniu mundurowi zatrzymali trzy kolejne osoby. 27 i 19 – letni mieszkańcy gminy Krzyż Wlkp. usłyszeli zarzut współudziału w kradzieży VW Tourana. Trzeci z zatrzymanych 32 – letni mieszkaniec powiatu strzelecko – drezdeneckiego odpowie za paserkę w związku z kradzieżą passata. W piątek Prokurator na wniosek Policji postanowił zastosować wobec mężczyzn dozór policyjny.

Na chwilę obecną sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Źródło: KPP Czarnków