Wolsztyn112 – Tegoroczne walentynkowe wspomnienia funkcjonariuszy policji z przemocą domową w tle!

Awantura domowa to jedna z częstszych przyczyn interwencji jakie w ogóle podejmuje Policja. W mijającym tygodniu wolsztyńscy stróże prawa kilkukrotnie podejmowali czynności z tej właśnie przyczyny. Większość sytuacji dotyczyła domowników awanturujących się pod wpływem alkoholu. W następstwie jednej z takich sytuacji wobec mieszkanki Siedlca grożącej pozbawieniem życia swojej matce zastosowano zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej …

W ubiegły wtorek – 14 lutego – siedleccy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną awanturą domową wywołaną przez 42-letnią mieszkankę Siedlca. Po dotarciu na miejsce okazało się, że agresorka znajduje się pod wpływem alkoholu, a jej zachowanie daleko wykracza poza „zwykła” awanturę domową.

Kobieta groziła swojej matce śmiercią oraz spaleniem domu. Przerażona staruszka otrzymała pomoc ze strony wezwanych na miejsce policjantów.

Mundurowi ustalili, że znana im z wcześniejszych interwencji kobieta znajduje się pod wpływem alkoholu. Jej stan spowodował, że zachowywała się irracjonalnie, próbując użycia siły wobec matki nawet w obecności stróżów prawa.

Kobietę doprowadzono do Izby Wytrzeźwień w Raculi. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzut tzw. gróźb karalnych, a Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec niej dozór policji, oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Kara, jaka przewidziano za tego typu przestępstwo to do 2 lat pozbawienia wolności.

Bardzo podobną interwencję przeprowadzili tego samego dnia policjanci Wydziału Prewencji w Komorowie. Tu 25-letni mieszkaniec tej miejscowości poprzez wyzwiska, poniżanie, i szarpanie znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja matką.

Policjanci Wydziału Prewencji skierowani na miejsce przez dyżurnego zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do w policyjnego aresztu.

W wyniku przeprowadzonych z jego udziałem czynności zobowiązany został do opuszczenia zajmowanego wspólnie z matką mieszkania. Ponadto objęty został dozorem policji i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet 5 lat. Źródło: KPP Wolsztyn