Potrącił kobietę na pasach! Policja apeluje o ostrożność!

Grodziscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem osobowym, który potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Na całe szczęście ostatecznie potrąconej nic wielkiego się nie stało. Lekarze ocenili obrażenia ciała poniżej siedmiu dni. Niemniej jednak kierowca pojazdu stracił czasowo prawo jazdy co wynika z obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

5 stycznia br. w Rakoniewicach przy ulicy Krystyny kierujący pojazdem osobowym marki Renault Scenic doprowadził do potrącenia na przejściu dla pieszych 64-letnią mieszkankę tej miejscowości. Kobieta przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą. Mimo podjętego przez kierowcę manewru obronnego nie udało się uniknąć zderzenia z pieszym.

Kierowca natychmiast udzielił pomocy poszkodowanej i osobiście zawiózł kobietę do grodziskiego szpitala. Ostatecznie okazało się, że nie doszło do poważniejszych obrażeń. Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci dokonali fakultatywnego zatrzymania prawa jazdy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych zwłaszcza w terenie zabudowanym. To właśnie tam, statystycznie dochodzi najwięcej do wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski 

aaaa bbb