Poznań – Funkcjonariuszki Straży Miejskiej ujęły pedofila nad Wartą!

Strażniczki referatu Stare Miasto patrolowały tereny rekreacyjne wzdłuż rzeki Warty. W pobliżu centrum kultury KontenerART podbiegła kobieta i zgłosiła, że w krzakach na skarpie przebywa nagi mężczyzna, zaczepia dzieci i prawdopodobnie dopuszcza się   czynów lubieżnych. Z relacji zgłaszającej mężczyzna ten w obecności nieletnich masturbował się.

Strażniczki niezwłocznie udały się we wskazanym kierunku. Z daleka faktycznie zauważyły nagiego mężczyznę, który czaił się w zaroślach. Na widok zbliżających się funkcjonariuszek mężczyzna zaczął uciekać w kierunku mostu Sw. Rocha. Tam też strażniczki dogoniły go, jednak w trakcie próby ujęcia doszło do szarpaniny na krawędzi brzegu rzeki i zdesperowany mężczyzna zdołał uwolnić się. Dalej uciekał wzdłuż brzegu rzeki w kierunku kolejnego mostu Królowej Jadwigi. Dopiero tam funkcjonariuszki skutecznie zatrzymały go i obezwładniły. Około godz. 18:00 już w kajdankach i spodniach przekazały go patrolowi Policji.

Zatrzymany mężczyzna ma ok. 35 lat. Plecak, który miał ze sobą, wypełniony był dziecięcą bielizną, materiałami pornograficznymi oraz środkami odurzającymi.

Sprawę prowadzi KP. Stare Miasto.

Źródło: Straż Miejska w Poznaniu