Krotoszyn – Konopie indyjskie na leśnej polanie zamiast grzybów!

14 roślin konopi indyjskiej w różnym stadium rozwoju zabezpieczyli krotoszyńscy policjanci. Rośliny znajdowały się na jednej z polan leśnych w Smoszewie. Zarzuty w sprawie usłyszały 3 osoby. Wszyscy są mieszkańcami gminy Krotoszyn. Za uprawę marihuany w sposób nielegalny grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem 25 czerwca br. policjanci z Krotoszyna zatrzymali trzech mężczyzn w lesie w Smoszewie. W trakcie interwencji zabezpieczono 14 roślin konopi indyjskiej w różnym stadium rozwoju. Ponadto ujawniono 19 wykałaczek wbitych w ziemię. Badania laboratoryjne wykażą, czy były tam wsadzone nasiona marihuany.

krotoszyn konopie

Schwytanie było efektem żmudnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego. Zatrzymani to młodzi mężczyźni z gminy Krotoszyn,19-latek, 18-latek i 17-latek. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty. Kodeks karny za nielegalną uprawę konopi indyjskich przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech.

Dodatkowo 19-latek usłyszy zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem środka odurzającego. Zatrzymani bowiem na miejsce zdarzenia przyjechali samochodem osobowym.

Źródło: KPP Krotoszyn