Poznań – Groźny wypadek na „Krajowej Piątce”! Poszkodowany w poważnym stanie został zabrany helikopterem do szpitala! ZDJĘCIA

Dnia 10 lutego o godzinie 12:43 zawyła syrena w jednostce OSP Luboń. Powodem alarmu był wypadek który miał miejsce na drodze krajowej numer 5 (na wysokości Stęszewa) . Natychmiast udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce akcji okazało się że kierowca jednego z pojazdów nie może wyjść o własnych siłach.

W tej sytuacji niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Podczas wydobywania osoby poszkodowanej z pojazdu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) wylądował na polu. Poszkodowanego przetransportowano do śmigłowca, ten następnie zawiózł go do szpitala. Drugiemu kierowcy na szczęście nic się nie stało. Wypowiedz jednego ze świadków :

Kierujący pojazdem osobowym z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. Wedy doszło to nieszczęśliwego zdarzenia”.

Droga podczas działań była zablokowana w obu kierunkach. Od godziny 14:00 ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.  Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Przed godziną 15:00 wracając do bazy zadysponowano Nas na kolejny wypadek , tym razem w Luboniu na skrzyżowaniu ulic Lipowa a Kołłątaja. W tym zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i odwieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Za informację i zdjęcia dziękujemy OSP Luboń