Poznań – Kradzież i zatrzymanie sprawcy w oku kamery – FILM

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Pomogła w tym dyspozytorka policji, która podczas obserwowania miasta na monitoringu zauważyła, jak sprawca przeszukuje kieszenie śpiącemu na przystanku, a następnie zabiera mu pieniądze i telefon. Za kradzież podejrzanemu grozi teraz nawet 5 lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło 4 czerwca br. około godziny 6:30. Na filmie zarejestrowanym przez kamerę miejskiego monitoringu zamontowanej przy zbiegu ulic Wrocławskiej i Podgórnej, koło Kupca Poznańskiego w Poznaniu, widać śpiącego na ławce mężczyznę, do którego przysiada się inny mężczyzna. Po chwili zaczyna przeszukiwać kieszenie śpiącego i zabiera mu pewne przedmioty.

Całe zdarzenie nie umknęło uwadze dyspozytorce z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariuszka bezzwłocznie na miejsce wysłała policjantów i  przekazała im informacje o rysopisie sprawcy.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu zatrzymali sprawcę w tramwaju, którym chciał odjechać z miejsca zdarzenia. 66-latek posiadał przy sobie skradziony telefon oraz pieniądze w kwocie 50 złotych. Za kradzież usłyszał już zarzuty.  Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

To już kolejne zdarzenie, kiedy dzięki miejskiemu monitoringowi policjanci podejmują natychmiastową interwencję i zatrzymują sprawcę.