Poznań – Przekroczył prędkość o 65 km/h – film

Policjanci z Poznania zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy.

 
26 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Powodem kontroli było rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący samochodem mężczyzna poruszał się z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. Policjanci nałożyli na kierowcę 500 zł mandatu karnego i 10 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem!

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
Od początku roku policjanci z poznańskiej drogówki na terenie Poznania i powiatu poznańskiego zatrzymali blisko 150 praw jazdy, w tym 47 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Poznań / Patrycja Banaszak