Złotów – Policjanci uratowali desperata

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie mieli interweniować w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Na miejscu okazało się jednak, że funkcjonariusze mają do czynienia z desperatem chcącym odebrać sobie życie. Na szczęście szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie 26 lutego br. wieczorem wpłynęła z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacja, że wobec mężczyzny – mieszkańca Złotowa – ktoś użył gazu pieprzowego. Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci stwierdzili jednak, że sytuacja jest zupełnie odmienna.

Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający sam zaaplikował sobie gaz, kierując strumień na własną twarz. W trakcie czynności wykonywanych przez mundurowych desperat chwycił nagle za schowany na półce nóż i groził, że popełni samobójstwo.

Sfrustrowany mężczyzna ranił się tym nożem w rękę, a następnie przyłożył ostrze do brzucha. Widząc to mundurowi bez chwili wahania obezwładnili 31-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Następnie monitorując jego stan zdrowia, oczekiwali na przyjazd pogotowia ratunkowego.

Załoga karetki udzieliła mężczyźnie pomocy medycznej. Po opatrzeniu rany przez lekarza, mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości, został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Pile. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Złotów / Maciej Forecki