Poznań – zarzuty za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży auta

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową z Poznania zatrzymali mężczyznę, którzy zgłosił fikcyjną kradzież auta. Zarzuty usłyszała także druga osoba, która pomagała w tym przestępstwie. Sprawa miała swój finał po dwóch latach od zgłoszenia fikcyjnego przestępstwa. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełniony czyn.

We wrześniu 2017 roku do jednego z komisariatów w Powiecie Poznańskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży Audi A5. Zgłaszający twierdził, że przyjechał na zakupy do jednego z marketu, a po wyjściu ze sklepu jego auto zniknęło. Policjanci, którzy przybyli na miejsce skrupulatnie zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady i rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia.

Początkowo sprawa została umorzona, a właściciel skradzionego pojazdu otrzymał odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Jednak sprawa nie dawała spokoju funkcjonariuszom z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jeszcze raz przeanalizowali zebrany materiał i zeznania świadków. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Wnikliwość funkcjonariuszy pozwoliła udowodnić mężczyźnie upozorowanie kradzieży i wyłudzenie ubezpieczenia. Został on zatrzymany 8 sierpnia br. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli także ponad 38 tys. złotych.

Do sprawy został zatrzymany także drugi mężczyzna, który pomagał zgłaszającemu fikcyjną kradzież. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa i zgłaszania niepopełnionego przestępstwa. Grozi im do 8 lat więzienia.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl