Poznań – „Zero Tolerancji” na Starym Rynku

stary rynek policja2Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Cel – zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości.

W nocy z 11 na 12 marca br. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Grupy Blokers Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie poznańskiej starówki działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

W rejonie Starego Rynku pojawił się również mobilny komisariat, w którym można było bez wizyty w jednostce policji złożyć zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W akcji udział wzięło 89 policjantów. Ogółem wylegitymowano 373 osoby i skontrolowano 60 pojazdów, przeprowadzono 27 interwencji. Podczas nocnej służby funkcjonariusze nałożyli blisko 100 mandatów karnych oraz sporządzili  6 wniosków o ukaranie do Sądu w tym za łamanie przepisów z  Ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz Prawa o ruchu drogowym. Zatrzymanych zostało  9 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz dwie osoby poszukiwane. Funkcjonariusze skontrolowali również  173 miejsca zagrożone. 3 przedsiębiorców odpowie za sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Działania „Zero Tolerancji” będą przez funkcjonariuszy kontynuowane.

Źródło: KMP Poznań / Patrycja Banaszak