Prawidłowo jadący motocyklista zginął na miejscu podczas zderzenia ze skręcającym w lewo Mercedesem

Wczoraj, na drodze relacji Śrem – Zaniemyśl, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który na skutek zderzenia pojazdów poniósł śmierć na miejscu.

18 października br., o godz. 17.46, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Zaniemyśl.Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący mercedesem, 65-letni mieszkaniec gminy Kórnik, jadąc od strony Zaniemyśla w kierunku Śremu, na prostym odcinku drogi wykonując manewr skrętu w lewo, w drogę gruntową, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki, 20-letniemu mieszkańcowi gminy Śrem, który jechał w stronę Zaniemyśla. Na skutek zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł motocyklista.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierujący mercedesem był trzeźwy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Pojazdy uczestniczące w wypadku zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie. Źródło: KPP Śrem