Śmierć na torach w Nowy Rok! Obywatel Ukrainy zginął na miejscu pod kołami pociągu Intercity, relacji Gdynia – Zielona Góra

W poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku około godziny 17:30 w rejonie przejazdu kolejowego w Rudkach w gminie Trzemeszno pociąg Intercity potrącił 47-letniego mężczyznę, który znajdował się na torowisku.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia około godziny 17:30. Jak wynika ze wstępnych informacji pociąg Intercity, relacji Gdynia – Zielona Góra, na odcinku między Dworcem Kolejowym w Trzemesznie, a przejazdem kolejowym w Rudkach potrącił 47-letniego mężczyznę, obywatela Ukrainy idącego torowiskiem w stronę Gniezna.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, który przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

Na czas prowadzonych działań ruch kolejowy odbywał się wahadłowo, po jednym torze. O godzinie 21:20 uruchomiono ruch pociągów na obu torach. Decyzją będącego na miejscu zdarzenia prokuratora ciało denata zabezpieczono do sekcji zwłok. Źródło: Policja Gniezno / Zdjęcie Archiwum naszawielkopolska.pl