Spektakt Grodziskiej Grupy PaT

Dzisiaj na deskach Sali Widowiskowej w Centrum Kultury „Rondo” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się przedstawienie spektaklu „SHOW” w wykonaniu Grodziskiej Grupy PaT. Występ poprzedziła prelekcja w ramach programu ,,Dopalacze niszczą życie”. Sala Widowiskowa dwukrotnie wypełniła się dwustoma uczniami z gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

O godzinie 9.30 na Sali Widowiskowej w Centrum Kultury ,,Rondo” 200 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp. oraz Gimnazjum w Wielichowie wysłuchało prelekcji dot. dopalaczy i używek, a następnie obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktycznego Beaty Kieras pt. „SHOW”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez nauczycielki Annę Matuszewską, Agnieszkę Borowczak, Aleksandrę Żmidzińską oraz Danutę Ilmer. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” oraz programu ,,Dopalacze niszczą życie”.

O godzinie 11.00 odbył się kolejny występ Grodziskiej Grupy PaT, tym razem dla 200 uczniów Gimnazjum w Grodzisku Wlkp., również poprzedzony prelekcja dot. dopalaczy i używek.

Przedstawiony przez uczniów spektakl ukazuje aktualne problemy współczesnej młodzieży, konflikty w grupach rówieśniczych oraz w rodzinnym domu. Życie nastolatka tylko z pozoru jest łatwe. Moment wejścia w dorosły świat poprzedza wiele niebezpieczeństw. Pułapką staje się chęć niezależności, konsumpcjonizm, podkreślenie osobowości oraz bunt przeciwko skostniałym normom społecznym. Historia głównej bohaterki Klaudii, która pod wpływem środowiska, reklam, mediów, a także rodziców, poddaje się uzależnieniu, mocno przemawia do widzów. Z wartościowej, pozytywnej dziewczyny, staje się bezdusznym wytworem popkultury.

Spektakl spotkał się z gromkimi oklaskami wszystkich zgromadzonych w CK RONDO uczniów, a więc ponad 400 osób, co jest dużym sukcesem młodzieży z PaTu.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp. – Paulina Ludwiczak