Śrem – Sprzedawała podrobione ciuchy, kosmetyki, zegarki, okulary… Policja zarekwirowała 27-letniej kobiecie towar za ponad 100 000 złotych!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że mieszkanka gminy Dolsk sprzedaje rzeczy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych firm. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli odzież, wyroby kosmetyczne, galanterię skórzaną, zegarki i okulary przeciwsłoneczne. W sumie podrabiany towar wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych. Kobieta już usłyszała zarzut, a sprawa ma charakter rozwojowy.

332-154222

W dniach od 23 do 27 stycznia br. policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą  uczestniczyli w międzynarodowej operacji „OPSON VI”. Jej celem było zwalczanie przestępczości gospodarczej polegającej na naruszeniach własności intelektualnej oraz prawa własności przemysłowej poprzez wytwarzanie, handel i przemyt podrabianych towarów.

W toku wykonywanych, w ramach operacji, czynności funkcjonariusze ustalili, że 27-letnia mieszkanka gminy Dolsk wprowadza do obrotu towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych firm. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta wystawia ogłoszenia za pośrednictwem portalu społecznościowego i w ten sposób sprzedaje różne rzeczy.

26 stycznia br. policyjni detektywi w mieszkaniu 27-latki znaleźli i zabezpieczyli towar o wartości nie mniejszej niż 100 tys. zł z podrobionymi znakami towarowymi. W tym była odzież: koszulki, czapki, szale, spodnie, swetry, skarpetki, rękawiczki, a także wyroby kosmetyczne, galanteria skórzana, zegarki i okulary przeciwsłoneczne. Ponadto zabezpieczono kasę fiskalną, komputer, urządzenie służące do wydruku etykiet i inne przedmioty wykorzystywane do sprzedaży.

????????????????????????????????????

O tym, że zabezpieczone rzeczy są nieoryginalne świadczy: bardzo niska jakość wykonania, bardzo niska jakość zastosowanego materiału, brak oryginalnych oznaczeń producenta i brak oryginalnych opakowań.

Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut dotyczący tego, że dokonywała obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi różnych firm.

Sprawa ma charakter rozwojowy i znajdzie swój finał w sądzie. Źródło: KPP Śrem /Ewa Kasińska