Środa Wielkopolska/A2 – Po uderzeniu w naczepę ciężarówki auto stanęło w ogniu!

Do poważnego wypadku doszło 31 lipca br. na odcinku autostrady przebiegającej przez powiat średzki. Kierowca audi A8 uderzył w jadący przed nim pojazd ciężarowy. Policjanci na miejscu zdarzenia pracowali przez wiele godzin, by zabezpieczyć ślady pozwalające ustalić przyczynę wypadku.

W niedzielny poranek 31 lipca br. na drodze A2 z kierunku Wrześni w kierunku Poznania doszło do poważnego wypadku. Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym oficer dyżurny otrzymał około godzony 6.50 i od razu na miejsce skierował policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca pojazdu osobowego marki audi A8 uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu ciężarowego z naczepą. W wyniku zdarzenia samochód osobowy zaczął się palić. Z palącego się auta udało się wydobyć 24-letniego kierowce, który w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Autostrada była całkowicie nieprzejezdna przez dwie godziny. Policjanci ze Środy pracowali na miejscu poważnego zdarzenia zabezpieczając ślady i wykonując oględziny, które pozwolą ustalić przyczynę wypadku. Utrudnienia na 190 kilometrze autostrady trwały do godzin południowych.

Policjanci apelują o ostrożna jazdę. Autostrady są jednymi z najbezpieczniejszych dróg, nie chronią jednak kierowców przed kolizjami i wypadkami. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci, a podczas dłuższych podróży róbmy przerwy. Pamiętajmy również, że używanie telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem bardzo nas rozprasza i nietrudno wtedy o zdarzenie.

Źródło: KPP Środa Wielkopolska