Środa Wlkp. – Potrącił rowerzystę i uciekł! Miał 2,8 promila!

Policjanci ze Środy zatrzymali 29-latka, który potrącił rowerzystę. Mężczyzna zbiegł z miejsca nie udzielając rannemu cykliście pomocy. Policyjny pościg pozwolił znaleźć przestępce i zatrzymać go w policyjnej celi. Mieszkaniec Środy został tymczasowo aresztowany.
Pierwsze informacje jakie o godzinie 18.25 otrzymał patrol ruchu drogowego ze Środy Wlkp. pełniący służbę 20 lipca br., wskazywał na to, że nieznany sprawca na drodze między Kijewem a Chwałkowem potracił rowerzystę i ucieka w kierunku Brodowa. O sprawie oficera dyżurnego informował przejeżdżający tamtędy kierowca, który próbował zatarasować drogę uciekającemu rozbitym fordem escortem.
Funkcjonariusze w kilka minut znaleźli się w miejscowości Chwałkowo, gdzie znaleźli porzucony pojazd sprawcy wypadku. Liczyła się każda sekunda. Przeszukania sąsiednich domostw i budynków gospodarczych nie dały rezultatu. Podejrzenie padło na pobliski park. Lustracja terenu zielonego, również spełzła na niczym. Policjanci drogówki nie dawali jednak za wygraną. Przecież sprawca wypadku pozostawił poważnie ranną ofiarę nie udzielając jej żadnej pomocy.
Środa fot_3
Policjanci dalej przeszukiwali pobliskie pola. W oddali zauważyli człowieka i podjęli pościg. Dogonili uciekającego mężczyznę. Nie mieli wątpliwości, że to jego szukają. Mężczyzna był agresywny i znajdował się pod wpływem alkoholu. Natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W jego organizmie znajdowało się blisko 2,80 promila.
Funkcjonariusze ustalili ponadto, że zatrzymany 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je kilka lat wcześniej za jazdę właśnie pod wpływem alkoholu. Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy pracujących na miejscu drogowego zdarzenia, nie budził żadnych wątpliwość co do sprawy. Biorąc pod uwagę wagę popełnionych czynów prokurator podjął decyzję o tymczasowym aresztowani mężczyzny.
Mieszkaniec Środy odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, potrącenie prawidłowo jadącego rowerzysty, ucieczkę z miejsca wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy rannej osobie. O wysokości kary za te wszystkie czyny zadecyduje sąd.
Źródło: KPP Środa Wielkopolska