Kalisz – Rozcieńczał wodą spirytus niewiadomego pochodzenia i go sprzedawał!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zakończyli proceder 32–latka, który kupował nielegalny spirytus, mieszał go z wodą i sprzedawał. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście litrów nielegalnie wyprodukowanego alkoholu, a także tytoń i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Po raz kolejny bardzo dobra współpraca dzielnicowych oraz policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej jednostki zaowocowała zatrzymaniem osoby, która odpowie za przestępstwo akcyzowe.

Kalisz 2a

Funkcjonariusze już od dłuższego czasu podejrzewali, że 32-letni kaliszanin może trudnić się nielegalną produkcją alkoholu. Postanowili dokładniej przyjrzeć się sytuacji. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli blisko 20 litrów alkoholu, 420 sztuk papierosów oraz ponad 2,5 kilograma tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że mężczyzna w mieszkaniu zorganizowała nielegalną rozlewnię. Niewiadomego pochodzenia spirytus rozcieńczał woda, a następnie przelewał do butelek o mniejszej pojemności i tak przygotowany specyfik sprzedawał.

32-latek usłyszała już zarzut w tej sprawie. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu do rejestru grozi kara do roku pozbawienia wolności.

kalisz 3

Po raz kolejny przestrzegamy przed nabywaniem i spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia, gdyż jego spożycie może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu !

Źródło: KMP Kalisz