Szamotuły – Trwa akcja antynarkotykowa w powiecie! Zatrzymano już 6 osób

Szamotulscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających. Mundurowi zatrzymali sześć osób, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali łącznie 6 osób które, odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli m.in. 17 woreczków amfetaminy.

14 lipca br. policjanci z Dusznik i Szamotuł w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali do kontroli samochód bmw w którym według informacji mają podróżować osoby posiadające środki odurzające. Policjanci zatrzymali bmw w Dusznikach na ul. Jana Pawła II, w którym podróżowało trzech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 18 lat. W trakcie wykonywanych czynności policjanci w kontrolowanym samochodzie ujawnili opakowanie z białym proszkiem – amfetaminą.

Mundurowi zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu. Żaden z nich nie przyznał się do posiadania znalezionego przez policjantów woreczka z amfetaminą. Właściciel narkotyków będzie odpowiadać z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dzień później, 15 lipca policjanci z Dusznik i Szamotuł na terenie gminy Buk zatrzymali dwie osoby w związku z odpłatnym udzielaniem środków psychotropowych. Dodatkowo zatrzymani, 37-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadali 16 woreczków foliowych z zawartością amfetaminy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Tego samego dnia, policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie zwitek z zawartością marihuany oraz zwitek z zawartością nasion. Dodatkowo w jego miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli dwa zwitki z zawartością marihuany. 19-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Buk został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymani za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Szamotułach