Szamotuły – Po niedzielnej serii wypadków na drogach powiatu, policja apelu do kierowców o rozsądek!

W minioną niedzielę na terenie powiatu szamotulskiego doszło do sześciu kolizji drogowych. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach.

W minioną niedzielę 12 lutego br., na terenie powiatu szamotulskiego doszło do sześciu kolizji drogowych. Zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Duszniki, na terenie gminy Ostroróg, na terenie gminy Obrzycko, na terenie gminy Pniewy, oraz w Szamotułach .

W zdarzeniu do którego doszło na terenie gminy Duszniki, kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w płot ogrodzeniowy. W Szamotułach, kierująca BMW nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu. Podobna sytuacja miała miejsce na terenie gminy Pniewy – kierujący Volkswagenem Passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku kierującym peugeotem. Na terenie gminy Ostroróg kierujący oplem doprowadził do zderzenia pojazdów w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania. W dwóch pozostałych przypadkach, kierujący uderzyli w przebiegające przez jezdnię zwierzę.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

Ostrzegamy przed zbytnim pośpiechem „za kółkiem”. W niektórych przypadkach, wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych. Należy respektować obowiązujące przepisy, oraz dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu.

Jak się okazuje zimowa pogoda nadal bywa zaskoczeniem dla kierowców. W zdarzeniach z minionej niedzieli na szczęście nie doszło do tragicznych skutków, niemniej jednak należy pamiętać, że chwila nieuwagi może nas kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Źródło: KPP Szamotuły