Szamotuły/Ostroróg – Sprawcy pobicia 16-latka zostali zatrzymani! Grozi im do 3lat

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w związku z pobiciem 16-latka w Ostrorogu. Dodatkowo sprawcy pobicia byli nietrzeźwi. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia.

26 lipca w godzinach wieczornych w Ostrorogu, pomiędzy 16-latkiem a dwójką nieznanych mu mężczyzn doszło do nieporozumień. Początkowa sprzeczka przerodziła się w szarpaninę, a następnie w ruch poszły pięści i kopnięcia.

Przez świadków pobicia na miejsce wezwany został patrol policji. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie podejrzani mężczyźni stanęli w obronie swojej koleżanki, którą 16-letni mieszkaniec gminy Ostroróg miał wyzywać. Mężczyźni kopali i uderzali pięściami chłopaka, który następnie z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali obecnych na miejscu zdarzenia sprawców pobicia oraz przesłuchali świadków. Zatrzymani to 18-letni mieszkańcy gminy Duszniki. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwi mężczyźni trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu podejrzewani usłyszeli zarzuty pobicia, za co grozi im kilka lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły