Oborniki – Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami!

Oborniccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w ciągu ostatnich kilku dni zatrzymali łącznie 3 osoby które, odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli łącznie 15,87 grama amfetaminy oraz ponad 3 gramy marihuany. 22 lipca br. podczas patrolu miasta Obornik policjant Wydziału Prewencji zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną oraz policjant zajmujący się problematyką do spraw wykroczeń zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać.

W momencie kiedy policjanci wysiedli z radiowozu mężczyzna ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym mężczyzna został zatrzymany. 18-letni mężczyzny posiadał przy sobie 4 zwitki z zawartością marihuany o łącznej wadze 3,04 grama. 18-letni mieszkaniec gminy Obornik został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 26 lipca br. Dzielnicowy z Obornik w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważył dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie. Podczas kontroli 30-letniego mężczyzny dzielnicowy ujawnił 3 woreczki strunowe z zawartością amfetaminy, natomiast u 24-latka ujawnił jeden woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Obaj mężczyźni to mieszkańcy gminy Obornik. Mężczyźni zostali zatrzymani.
Zatrzymani za swoje przewinienia odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oborniki