Szlachetna Majówka w Botaniku

Jak co roku tak i tym razem, w pierwszomajowy weekend, strażnicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK organizują otwartą zbiórkę krwi. Zapraszamy 3 maja do Ogrodu Botanicznego w godzinach od 9:00 do 14:00.

Majówka w Botaniku - zdjęcia archiwum SMMP
Majówka w Botaniku – zdjęcia archiwum SMMP

To już 13 zbiórka krwi w ramach majówki w Botaniku, a sam klub HDK PCK przy SMMP działa od 2005 roku. Do klubu należą strażnicy miejscy z Poznania, Swarzędza, czy Murowanej Gośliny. Klub podczas swojej długoletniej działalności wielokrotnie organizował dodatkowo zbiorki słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci z Domów Dziecka nr 1 w Poznaniu. Łącznie do końca 2018 roku udało się zebrać 476,420 ml krwi.

Wyróżniający się strażnicy, za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa, byli wielokrotnie odznaczani, między innymi przez Ministra Zdrowia i Spraw Społecznych.

Zapasy krwi w RCKiK w Poznaniu wskazują, że najbardziej potrzeba krwi od dawców z grupą: 0 Rh – (minus) oraz A RH – (minus). Majówka w Botaniku to doskonały moment, by uzupełnić braki w poznańskim Centrum – serdecznie zachęcamy.

Więcej na temat Klubu HDK przy SMMP cztaj tutaj.

źródło : www.sm.poznan.pl