Tragiczne Zdarzenie nad Odrą: Odnalezione Ciało Matki, Dziecko Wciąż Poszukiwane

Wczoraj, w rejonie jednostki wojskowej pomiędzy Mostem Milenijnym a Mostem Redzińskim, znaleziono ciało kobiety. Warto podkreślić, że pełen szacunek jest kierowany do ofiary oraz jej bliskich w trudnym czasie. Niestety, 2-miesięczne dziecko nadal pozostaje nieodnalezione.

Ciało kobiety zostało już wydobyte z wody, zachowując przy tym odzież, która została zarejestrowana przez kamerę monitoringu przy ulicy Sikorskiego 7 we Wrocławiu. Ostatnią trasę Azerbejdżanki zarejestrowano, gdy opuszczała apartamentowiec przy nadbrzeżu Odry.

Przypomnijmy, że kobieta opuściła budynek 17 grudnia 2023 r. o godzinie 19:25. Była ubrana w kurtkę z kapturem, a mimo niskiej temperatury, na rękach niosła 2-miesięcznego synka owiniętego jedynie w kocyk.

Aktualne informacje na temat zaginięcia matki i syna z Azerbejdżanu można znaleźć pod tym linkiem: [link]

Rodzina zaginionej, z nieprzerwanym szacunkiem, zwróciła się o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego 5 stycznia 2024 r. Jego zespół, wspólnie z rodziną, skierował się natychmiast do monitoringu, aby przyjrzeć się ostatnim chwilom życia Adhili Mehdiyevej. Na opublikowanym nagraniu wskazano, że w miejscu zniknięcia kobiety i dziecka pojawiła się fala na powierzchni rzeki Odry.

Od tego momentu poszukiwania skupiły się wyłącznie na obszarze rzeki między Mostem Milenijnym a Mostem Redzińskim, o czym świadczą zamieszczone filmy.

Po południu dziś, Krzysztof Rutkowski potwierdził, że wskazania zespołu w 100% potwierdziły się, a ciało Adhili Mehdiyevej zostało znalezione w tym miejscu. Dokładne miejsce odnalezienia wskazane jest na załączonej mapie.

Biuro Krzysztofa Rutkowskiego utrzymuje stały kontakt z rodziną, obecnie przebywającą w Azerbejdżanie. Bliscy już są świadomi dzisiejszego odnalezienia Adhili. Niestety, nadal trwają poszukiwania dziecka.