Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych za posiadanie marihuany! Sprawa trafiła do sądu!

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w ramach realizowanej sprawy narkotykowej, zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Najmłodszy z nich, 17-latek posiadał marihuanę, którą kupował od 23-letniego śremianina, a ten z kolei w narkotyk zaopatrywał się u 19-letniego mieszkańca Środy Wlkp. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

14 grudnia 2017 roku policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową w Śremie na jednym z osiedli zatrzymali 17-letniego mieszkańca wioski w gminie Śrem, który posiadał przy sobie woreczek foliowy z marihuaną.

Młody chłopak kilka razy kupił narkotyk od 23-letniego śremianina, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli kilkanaście gramów marihuany.

W toku realizacji sprawy funkcjonariusze ustalili, że 23-latek kilka razy w 2017 roku kupował marihuanę od 19-letniego mieszkańca Środy Wlkp.

W związku z ustaleniami śremscy policjanci wspierani przez przewodnika i owczarka z kościańskiej Policji udali się do Środy Wlkp. Tam podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez 19-latka pies specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków zaznaczył dwa miejsca, w których mogą znajdować się środki psychoaktywne. I właśnie w tych miejscach policjanci znaleźli kilka gramów marihuany, a także 88 charakterystycznych, pustych woreczków foliowych z zapięciem strunowym oraz wagę jubilerską z widocznymi zabrudzeniami suszem roślinnym. Podczas przeszukania samochodu, którym poruszał się 19-latek pies wskazał miejsce, w którym funkcjonariusze ujawnili papierowe bibułki.

Ostatecznie 17-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, 23-latek zarzuty dotyczące posiadania i sprzedaży tego narkotyku, a 19-latek ze Środy Wlkp. zarzuty dot. posiadania oraz sprzedaży marihuany, a także dotyczące udzielania tego narkotyku dwóm mieszkańcom powiatu średzkiego.
Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.  Źródło: KPP Śrem