Turek – Niby zwykły poranek, środa jak środa, a na…

Niby zwykły poranek, środa jak środa, a na ul. Kolskiej Szosie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku wraz z Paniami z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędu Miasta w Turku przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”.
W dniu 15 marca 2016 roku, w godzinach porannych  w Turku przeprowadzona została akcja Trzeźwy Poranek.Dzisiaj w akcji policjantom pomagały Panie z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i  Urzędu Miasta w Turku. W trakcie kontroli wszyscy kierujący otrzymali kubki, ulotki promujące trzeźwość oraz zawieszki do samochodu.

Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci ruchu drogowego z  Komendy Powiatowej Policji w Turku kontrolowali pojazdy na ul. Kolska Szosa.
Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, już w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu.

W trakcie akcji  sprawdzono 163 kierujących pojazdami  i nie zatrzymano ani jednego nietrzeźwego kierowcy.

Takiego typu akcje będą nadal przeprowadzane na terenie miasta i gminy Turek oraz na terenie całego powiatu tureckiego.

Źródło: KPP Turek