W Kolumbii odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem kotów

Z myślą o zaprezentowaniu pierwszego Casa de Adopción de Amores Imposibles [Domu Adopcji Niemożliwych Miłości] w Kolumbii, będącego elementem kampanii „Adoptuj swoją alergię”, koncern Sanofi zorganizował pierwszą w tym kraju konferencję prasową z udziałem kotów, umożliwiając dziennikarzom i twórcom treści spotkanie z czworonogami i zapoznanie się z podjętą inicjatywą mającą na celu zwiększenie liczby adopcji kotów w tym państwie Ameryki Łacińskiej.

BOGOTA, Kolumbia, 8 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ — Zgodnie z założeniami programu promowania odpowiedzialnej adopcji firma Sanofi zorganizowała pierwszą konferencję prasową z udziałem najmilszych i najbardziej futrzastych gospodarzy na świecie – kotów. W trakcie tego wyjątkowego spotkania zaprezentowano program „Adoptuj swoją alergię”, którego celem jest zachęcanie do adopcji kastrowanych kotów, aby umożliwić osobom cierpiącym na alergie spełnienie marzenia o posiadaniu kota jako zwierzęcia domowego. Uczestnicy akcji mieli okazję zapoznać się z około 30 czworonogami.

W stolicy Kolumbii firma Sanofi oraz Fundacja Adopta No Compres [Adoptuj, Nie Kupuj] oficjalnie zaprezentowały swój nowy „Dom Adopcji Niemożliwych Miłości”, przestrzeń otwartą dla szerokiej publiczności, a w szczególności dla tych, którzy chcą spełnić swoje marzenie o adopcji kota, tak aby mieli okazję poznać przyszłego członka swojej rodziny. Na zakończenie uroczystości wpłynęło ponad 300 próśb o adopcję.

Celem kampanii, opartej na koncepcji umotywowanej samoopieki, jest połączenie zaangażowania społecznego Sanofi z pozytywnym wpływem na życie ludzi i ich zwierząt domowych. Działania te poparte są szeregiem decydujących odkryć naukowych: stwierdzono bowiem, że ludzie są uczuleni na białko Fel d1, które jest wytwarzane w gruczołach łojowych i skórze kotów oraz przenoszone na ich sierść podczas pielęgnacji. Jednocześnie udowodniono, że po wysterylizowaniu kotów produkcja tego alergenu zmniejsza się o 90%.

Źródło informacji: PR Newswire