Wągrowiec – Czołówka na wojewódzkiej 190! Najciężej ranną osobę do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

20 marca br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 190 w kierunku z Wągrowca na Kobylec.

Z informacji jakie uzyskał dyżurny stanowiska kierowania wynikało, że doszło do zderzenia trzech aut osobowych, a jedna z poszkodowanych osób znajduję się zakleszczona w pojeździe. Do działań natychmiast skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Wągrowca. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy bezzwłocznie przystąpili do zabezpieczenia miejsca działań ratowniczych oraz udzielenia pomocy osobom poszkodowanym.

W celu ewakuacji najbardziej poszkodowanego kierowcy, który znajdował się we wraku rozbitego pojazdu, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Wszystkie osoby poszkodowane w zdarzeniu zostały zabezpieczone medycznie przez strażaków, a następnie przekazane przybyłym na miejsce ZRM.

Do działań zadysponowany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala, a na miejscu czynności dochodzeniowe prowadziła Policja. W trakcie działań ratowniczych DW nr 190 była całkowicie zablokowana. Zdjęcia: JRG PSP w Wągrowcu, Tekst: st. sekc. Piotr Kaczmarek – Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu