Wągrowiec – Kierowca zginął na miejscu! Dziś w nocy auto uderzyło w drzewo! ZDJĘCIA

W nocy z soboty na niedzielę 19 lutego br. o godzinie 3.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dąbrowa.

Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo, a wewnątrz pojazdu znajduje się zakleszczona osoba. Dyżurny SKKP na miejsce zadysponował zastępy z JRG PSP z Wągrowca oraz OSP Damasławek. Po przyjeździe JOP na miejsce zdarzenia rozbity samochód znajdował się w rowie, a wewnątrz wraku uwięziona nieprzytomna osoba. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce działań i przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego. Poszkodowany został ewakuowany na zewnątrz i przekazany obecnemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W trakcie prowadzonych działań przez ZRM strażacy pomagali ratownikom w prowadzeniu reanimacji. Niestety, mimo ogromnego wysiłku ratowników ZRM i strażaków poszkodowanego nie udało się uratować. Obecny na miejscu działań lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Strażacy po zakończonych czynnościach dochodzeniowych, prowadzonych przez przybyłego na miejsce zdarzenia prokuratora, usunęli z drogi części karoserii z rozbitego pojazdu oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne. Źródło: PSP Wągrowiec, Opracował: st. sekc. Piotr Kaczmarek – Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu, Zdjęcia: OSP Damasławek