Szamotuły – Przewrócona ciężarówka czyli efekt źle zamocowanego ładunku!

Policjanci z szamotulskiej drogówki wyciągnęli konsekwencje wobec kierującego samochodem ciężarowym, który brał udział we wczorajszej kolizji. Droga, na której doszło do zdarzenia była zablokowana.

W piątek (17.02.2017 roku) około godziny 15. 20, dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Zielonagóra doszło do zablokowania drogi w wyniku zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego.

Na miejsce dyżurny wysłał policjantów z szamotulskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, iż mieszkaniec Tarnowa Podgórnego, który kierował samochodem ciężarowym marki Volvo, nieprawidłowo zabezpieczył ładunek na pojeździe i na łuku drogi stracił stateczność i przewrócił pojazd na bok.

W wyniku zdarzenia uszkodzony został płot jednej z posesji oraz fundament domu. Droga była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy.

Kierujący samochodem ciężarowym został przetransportowany do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Na szczęście nikomu innemu nic się nie stało.

W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierujący został ukarany mandatem karnym. Źródło: KPP Szamotuły