Wągrowiec – Kobieta powiesiła się na pasku! Mężczyzna wzywający pomocy trzymał jej nogi unosząc ciało!

Szybkie działanie policjantów Posterunku Policji w Gołańczy pozwoliło uratować życie 30 letniej kobiety.

Telefon z rozpaczliwym wołaniem o udzielenie pomocy zadzwonił w poniedziałek po godzinie 18:00 na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Informacja jaką początkowo uzyskał dyżurny była jednoznaczna. Zagrożone było życie kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol Policji. Przekazane przez dyżurnego dokładne informacje o miejscu interwencji pozwoliło na szybkie dotarcie i błyskawiczne udzielenie pomocy.

Po niespełna 2 minutach od wezwania policjanci wjechali na teren jednej z posesji w Gołańczy, po wyjściu z radiowozu usłyszeli wołanie o pomoc. Wbiegli do pobliskiego garażu, gdzie zauważyli kobietę, wiszącą na zapętlonym wokół szyi skórzanym pasku. Mężczyzna wzywający pomocy trzymał jej nogi unosząc ciało. Wówczas jeden z policjantów chwycił kobietę pomagając ją unieść, natomiast drugi zwolnił zaczep skórzanego paska. Kobieta niemal straciła oddech. Policjanci zdjęli pasek i zaczęli ratować dławiącą się, półprzytomną kobietę. W oczekiwaniu na powiadomioną załogę pogotowia ratunkowego, ułożyli ją na ziemi, odchylili głowę, udrożnili drogi oddechowe. Po chwili kobieta zaczęła nabierać powietrza i łapać oddech. Po kilku minutach rozpoczęła również oprzytomniała na tyle, że odpowiadała policjantom na zadawane pytania.

Po przyjeździe karetki pogotowia policjanci oddali kobietę pod opiekę medyczną. Wezwany na miejsce lekarz zadecydował, że kobieta musi zostać poddana obserwacji i być otoczona specjalistyczną opieką. Źródło: KPP Wągrowiec