Wągrowiec – Kolejne kradzione auta i części zabezpieczone przez funkcjonariuszy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli trzy pojazdy i kilkadziesiąt części samochodowych pochodzących z kradzieży. Wszystkie rzeczy znajdowały się w jednym z warsztatów samochodowych w Skokach. Zatrzymany 27 letni mężczyzna podejrzany jest o nabywanie i używanie części samochodowych ze skradzionych pojazdów.

Pod koniec marca br. policjanci kontrolowali jeden z warsztatów samochodowych w miejscowości Skoki. Ujawnili w nim dwa samochody marki VW Touran i jeden pojazd marki Audi A3. Po wstępnych oględzinach biegłego z dziedziny mechanoskopii okazało się, że pochodzą one z kradzieży dokonanych na terenie Polski i Niemiec. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli jeszcze kilkadziesiąt części od innych pojazdów, których pochodzenia nie jest legalne.

Trzy pojazdy oraz kilkadziesiąt podzespołów i elementów karoserii policjanci zabezpieczyli, aby dokonać identyfikacji konkretnych samochodów, które zostały skradzione. Wstępne badania biegłych pozwoliły już ujawnić części od skradzionego pojazdu Renault Clio w lutym 2015 roku na terenie Niemiec.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci stwierdzili, że mężczyzna wiedział, iż posiadane przez niego części pochodziły ze skradzionych pojazdów. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec – Dominik Zieliński