Niby sprzedawała iPhone w internecie, a tak naprawdę 35-latka wyłudziła ponad 200 000zł! Teraz grozi jej do 8 lat za kratkami

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali kobietę, która jest podejrzana o oszustwo i wyłudzenie od mieszkanki Konina ponad 200 000 złotych.

Wszystko zaczęło się pod koniec zeszłego roku, kiedy to mieszkanka Konina na jednym z portali ogłoszeniowych chciała kupić telefon Apple Iphone 7 za kwotę 1500 zł. W rozmowach ze sprzedającą ustaliła, że jak tylko dokona ona przelewu na podany numer konta telefon zostanie jej wysłany. Już następnego dnia otrzymała wiadomości od 35-letniej oszustki, że przelew nie dotarł i należy wykonać go jeszcze raz.. Cała konwersacja, wymiana smsowa oraz kolejne przelewy trwały do lutego bieżącego roku. Mimo wielokrotnych przelewów oraz zapewnień ze strony fałszywej sprzedawczyni, że telefon wraz z całą przelaną kwotą, a nawet i odszkodowaniem ze strony banku trafią do mieszkanki Konina ta postanowiła podać sprawę na Policję.

Konińscy funkcjonariusze od razu wiedzieli, że kobieta padła ofiarą oszustwa. Natychmiast podjęli kroki do namierzenia sprawczyni. Dzięki działaniom operacyjnym oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów Komendy Miejskiej Policji w Koninie już po upływie tygodnia od dnia otrzymania zgłoszenia, podejrzana o popełnione przestępstwo została zatrzymana. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Teraz 35-letniej mieszkance Sopotu grozi nawet 8 lat więzienia.