Wolsztyn – Uwaga na oszustów! Wirtualna rezerwacja i… Wirtualny domek nad Bałtykiem i 300zł „w plecy”!

Pomimo tego, że w kalendarzu dopiero marzec zapobiegliwi już rezerwują miejsca na letni wypoczynek. Nieocenioną pomocą w tym jest niewątpliwie Internet. Czasem warto jednak dokładniej przyjrzeć się ofercie, by nie paść ofiarą oszusta.

07.03.2017r. policjanci KPP w Wolsztynie otrzymali informację o oszustwie, którego ofiarą padła mieszkanka Wolsztyna. Jak ustalono, kobieta za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych zarezerwowała domek letniskowy nad Bałtykiem. W pierwszych dniach marca, zgodnie z umową wpłaciła tytułem zadatku 300 złotych na wskazane przez oferenta konto.Niestety po kilku dniach okazało się, że została oszukana. Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność w takich sytuacjach. Ważniejsze od przysłowiowej „okazji” jest sprawdzenie wiarygodności wyszukanej oferty oraz zapoznanie się z opiniami wczasowiczów, którzy odpoczywali w tym miejscu wcześniej.

Podejrzliwość i rozwaga, nawet jeśli będą zbyt daleko idące mogą ochronić nas przed oszustami. Sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności. W przypadku uznania czynu  za czyn mniejszej wagi będzie to 2 lata, w innych okolicznościach nawet 8 lat. Źródło: KPP Wolsztyn, zdjęcie: niechorze.pl