Wolsztyn – Jeden dzień, 51 skontrolowanych pojazdów, 30 mandatów karnych! Akcja „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Pierwszy dzień realizowanej po raz drugi w tym roku akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Policjanci podczas działań na terenie całego powiatu, skontrolowali ponad 50 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów 30 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zakończył się pierwszy dzień realizowanej po raz drugi w tym roku akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Od 26 kwietnia na terenie całej Wielkopolski kilkuset policjantów Wydziałów Ruchu Drogowego zwracało szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w tym zakresie przez kierowców.

Na terenie powiatu wolsztyńskiego skontrolowano 51 kierujących pojazdami. Spośród nich 25 ukaranych zostało mandatami za jazdę z nadmierną prędkością, a kolejnych 5 za inne wykroczenia.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 28 kwietnia br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.