Nowy Tomyśl – Jeden dzień, 63 skontrolowanych pojazdów, 39 mandatów karnych! Akcja „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Pierwszy dzień realizowanej po raz drugi w tym roku akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Policjanci podczas działań na terenie całego powiatu nowotomyskiego, skontrolowali ponad 60 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów blisko 40 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zakończył się pierwszy dzień realizowanej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Od 26 kwietnia na terenie całej Wielkopolski policjanci „drogówki” zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów w zakresie dostosowania prędkości do obowiązujących przepisów.

Na terenie powiatu nowotomyskiego podczas 4-godzinnej akcji skontrolowano 63 kierujących pojazdami. Spośród nich 21 ukaranych zostało mandatami za jazdę z nadmierną prędkościa, a kolejnych 18 za inne wykroczenia.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 28 kwietnia br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem akcji „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI” jest zmiana nawyków i świadomości kierowców a także konsekwentne egzekwowanie przez funkcjonariuszy stosowania się kierowców do obowiązujących przepisów w tym zakresie.