Wolsztyn112 – Mężczyzna i kobieta wykorzystali naiwność 83-letnie seniorki i ją okradli! Weszli po szklankę wody, wyszli z telewizorem!

Policjanci z Wolsztyna zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy ukradli 83-letniej kobiecie telewizor. Pod pozorem zaspokojenia pragnienia – prosząc o szklankę wody, weszli do mieszkania seniorki i ukradli jej sprzęt RTV. Kilka chwil później sprzedali go za pośrednictwem swojego znajomego innej mieszkance Wolsztyna. Teraz wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież i paserstwo.

Na początku lutego br. policjanci z Wolsztyna przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży. Poszkodowaną była 83-letnia kobieta, która otrzymała nowy telewizor od wnuka z okazji Dnia Babci. Wolontariuszka, która pomagała starszej pani w codziennych pracach, zauważyła że w jej pokoju brakuje telewizora o wartości 900 zł. O swoim spostrzeżeniu poinformowała Policję. To dzięki jej interwencji, sprawą zajęli się mundurowi.

Do mieszkania seniorki zostali skierowani kryminalni, którzy ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 83-letnia mieszkanka Wolsztyna wpuściła do swojego domu 2 osoby. Prosili oni o szklankę wody. Gdy kobieta poszła po napój, wpuszczeni do domu złodzieje wynieśli z niego telewizor. Kilka chwil później chcieli go spieniężyć w pobliskim lombardzie, ale to im się nie udało. Za pośrednictwem swojego znajomego sprzedali go za 300 złotych innej mieszkance Wolsztyna.

Kryminalni bez problemu wytypowali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 39-letni mężczyzna i jego 31-letnia znajoma. Zostali oni zatrzymani w dniu, kiedy seniorka zawiadomiła o kradzieży Policję. W konsekwencji zdarzenia oboje usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast pośrednik w sprzedaży i kobieta, która kupiła telewizor oskarżeni zostali o paserstwo. Wszystkim grozi do 5 lat więzienia.

83-letnią kobietę – która padła ofiarom złodziejskiego duetu, najbardziej ucieszył fakt, że policjanci odzyskali skradziony telewizor, który trafił do właścicielki w nienaruszonym stanie. Źródło: KPP Wolsztyn