Wolsztyn112 – Podczas pracy remontowych znalazł niewybuch z czasów II Wojny Światowej!

Mieszkaniec Kaszczoru podczas pracy porządkowych w swoim domu odnalazł granat bojowy z okresu drugiej wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomił wolsztyńską Komendę Policji. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów z Głogowa.

337-162509

05.04.2017r. ok.godz. 13:00 dyżurny wolsztyńskiej KPP odebrał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu pochodzącego prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej. Do odkrycia groźnego znaleziska doszło na jednej z posesji przy ul. Wiatracznej w Kaszczorze podczas prowadzonych tam prac remontowych. Okoliczności w jakich robotnicy zorientowali się, że grozi im niebezpieczeństwo były poważne, ponieważ granat wypadł z szafy, którą wynosili z domu na podwórko. Dodatkowo pozbawiony był zabezpieczającej przed wybuchem zawleczki.
337-162512

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Posterunku Policji z Przemętu, którzy odizolowali teren, aby do minimum ograniczyć niebezpieczeństwo związane z obecnością osób postronnych. Do Kaszczoru przyjechał także policjant Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Wolsztynie.

337-162511

Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia saperów z Patrolu Minerskiego JW w Głogowie. Saperzy umieścili granat w specjalistycznej skrzyni i przewieźli go na poligon w celu zdetonowania. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Źródło: KPP Wolsztyn