Wolsztyn112 – Włamał się i ukradł rower za prawie 2500zł! Policja prosi o pomoc w schwytaniu złodzieja

Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawcy, bądź sprawców włamania do piwnicy jednego z bloków przy ul. Kusocińskiego w Wolsztynie. Łupem złodzieja padł rower damski. Kara za tego typu przestępstwo to pozbawienie wolności od roku do 10 lat.

13.03.2017r. ok.godz. 17:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Kusocińskiego w Wolsztynie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że nieznany sprawca lub sprawcy, po uprzednim wyłamaniu zabezpieczeń drzwi jednej z piwnic ukradli wyceniony przez właścicielkę na 2.400 złotych rower damski Eurobike koloru biało-czarnego.
indeksPonieważ sposób w jaki działali sprawcy nie mógł pozostać niezauważony, mundurowi przeprowadzili szereg rozmów z mieszkańcami budynku. Niestety podjęte czynności nie przyczyniły się do ustalenia sprawców.Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. W jego ramach ustalane będą okoliczności włamania oraz potencjalni świadkowie. O kontakt z wolsztyńską jednostką proszone są osoby, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawców kradzieży, do której doszło pomiędzy godziną 12:00 a 14:00. Rower posiadał charakterystyczne, sztywne zabezpieczenie, które po przecięciu przestępcy zabrali ze sobą.

W przypadku zatrzymania sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.