Września – Kolejna osoba zatrzymana z narkotykami

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 19-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna miał przy sobie prawie 5 gramów amfetaminy. Za posiadanie przy sobie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zatrzymany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo.

Policjanci z Wydziału Prewencji na podstawie uzyskanej informacji z 29 lipca br. udali się o godzinie 20:00 w patrol ul. Wrzosowej, gdzie mają się znajdować dwaj mężczyźni. Z posiadanych ustaleń wynikało, że mogą posiadać przy sobie środki odurzające.

Podczas podjętego patrolu wrzesińscy policjanci na schodach prowadzących do ul Wrzosowej zauważyli dwóch siedzących mężczyzn, którzy na widok nadchodzących funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać.

Podczas legitymowania w szczególności jeden z panów sprawiał wrażenie jakby coś chciał ukryć. W związku z tym policjanci wezwali mężczyzn do wydania przedmiotów zabronionych. Skutkowało to tym, że 19-letni mieszkaniec Wrześni wyciągnął z kieszeni 3 woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Pomimo tego funkcjonariusze przeprowadzili kontrole osobistą, która nie wykazała już żadnych innych przedmiotów zabronionych.

Po przeprowadzeniu badania testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina o wadze prawie 5 gramów. Mężczyzna został zatrzymany. Wrześnianin był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo. Za posiadanie przy sobie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Września