Wolsztyn – Niecodzienna interwencja w Przemęcie

Z pozoru groteskowa sytuacja, w przeciągu kilkunastu minut zmieniła się w zdarzenie, którego skutki mogły doprowadzić do poważnych następstw. Zdarzenie o którym mowa dotyczyło kobiety, która wpadła do rowu melioracyjnego przy ul. Klasztornej w Przemęcie i nie mogła własnymi siłami wydostać się z opresji. Z pomocą w porę przyszli policjanci miejscowego Posterunku…

Niecodzienną interwencję przeprowadzili wczoraj – 1 sierpnia – funkcjonariusze Posterunku Policji w Przemęcie. Około godziny 18:00  skierowani zostali przez dyżurnego KPP w Wolsztynie na ul. Klasztorną w Przemęcie, gdzie według relacji osoby zgłaszającej interwencję, do rowu melioracyjnego wpadła kobieta, która nie może się z niego wydostać. Policjanci po dotarciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, kobietę wcześniej próbowało wydostać czworo dzieci, a następnie dwie inne kobiety, jednakże pomimo wysiłków nie udało się tego zrobić. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że  kobiecie jeden raz udało się wspiąć się na skarpę, jednakże spadła z niej ponownie do rowu.

Policjanci zeszli w dół i ewakuowali – jak się później okazało – 65-letnią mieszkankę Przemętu. Kobieta była pod wpływem alkoholu, co w znacznym stopniu wyjaśniało trudności z wydostaniem się z opresji. Panująca tego dnia pogoda sprawiła, że widoczne były u niej pierwsze objawy wyziębienia organizmu. Mundurowi przetransportowali ją do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie dzięki informacji przekazanej policjantom, którzy wydostali kobietę z rowu. W przypadku braku reakcji ze strony przypadkowych świadków, z pozoru groteskowa sytuacja mogła się zakończyć dla niej tragicznie.

Źródło: KPP Wolsztyn