Września – Nerwowy wiosenny spacerek z marihuaną i amfetaminą

Policjanci z prewencji zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wrześni. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji z Wrześni podczas patrolu centrum miasta 20 marca br.  około godziny 7:30 otrzymali informację, że ulicą Miłosławską ma iść mężczyzna, który może posiadać przy sobie środki odurzające. Z opisu spacerowicza wynikało, że jest on znany mundurowym.

W trakcie przejazdu ulicą Miłosławska policjanci zauważyli opisanego mężczyznę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Wrześni. Podczas legitymowania wrześnianin zachowywał się bardzo nerwowo. Jednak po dokonaniu przez policjantów kontroli osobistej już było wiadomo skąd było takie zachowanie. 31-latek miał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz z białym proszkiem.

Po przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że jest to marihuana o wadze ponad 6 gram i amfetamina o wadze 3,5 grama. Wrześnianin w chwili zatrzymania był trzeźwy, został umieszczony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Źródło: KPP Września