Zatrzymano pijanego kierowcę, który uciekł z miejsca wypadku, a przy okazji kierowca Skody Felicji auta wpadł z narkotykami!

Policjanci z Turku zatrzymali młodego mężczyznę, który pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili gdzie mieszka i zatrzymali go do czasu wyjaśnienia. W trakcie obsługi tego zdarzenia, będący na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, jadących Skodą Felicią. Zainteresowanie mundurowych wzbudziło niepewne zachowanie kierowcy na drodze. Jak się okazało podczas kontroli jeden z mężczyzn posiadał narkotyki.

308-155109

5 lutego br. około godziny 3.00  policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Dąbrowa gm. Przykona na łuku drogi stoi uszkodzony samochód marki Opel Astra.  Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili właściciela samochodu. Kierującego samochodem 27 – letniego mężczyznę zatrzymali w miejscu jego zamieszkania. Badanie wykazało, iż miał on w wydychanym powietrzu 0,80 mg/l (około 1,6 promila), z uwagi na to został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ zostały mu już wcześniej zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Odpowie za jazdę bez uprawnień i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres min. 3 lat.

Policjanci obsługujący zdarzenie w miejscowości Dąbrowa około godz. 5.00 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Skoda Felicia, którego kierowca niepewnie zachowywał się na drodze. Pojazdem poruszali się dwaj mężczyźni w wieku 19 i 23 lat. Podczas przeprowadzonej kontroli mundurowi znaleźli u jednego z podróżujących mężczyzn 4 woreczki wypełnione suszem roślinnym. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Obaj podróżujący samochodem mężczyźni mieszkańcy powiatu tureckiego, zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Turku.

308-155106

W związku z podejrzeniem, że jeden z mężczyzn mógł prowadzić samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających została jemu pobrana krew do badań. Źródło: KPP Turek, Mateusz Latuszewski/RKG