Złotów – Amatorzy cudzej własności w rękach złotowskich funkcjonariuszy

odzyskanemienieZarzuty kradzieży usłyszeli 24 i 27-latek, mieszkańcy jednej z miejscowości gminy Złotów. Dokonali oni kradzieży z domu jednorodzinnego wartościowego telewizora oraz markowych ubrań. Wartość utraconego mienia to kwota ponad dwóch tys. złotych. Dodatkowo okazało się, że nie był to pierwszy złodziejski czyn jednego z zatrzymanych mężczyzn.

Pod koniec lutego br. do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zgłosił się mężczyzna. Poinformował, że z jego mieszkania zniknął wartościowościowy sprzęt RTV, oraz markowe ubrania. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad dwóch tys. złotych.

W związku ze zgłoszeniem kradzieży, złotowscy kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Analizowali wszystkie zebrane w sprawie materiały oraz informacje. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że złodziej ukrywa się na terenie gminy Złotów. 1 marca policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego 27-latka. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, policjanci ujawnili skradziony sprzęt oraz markową odzież. Śledczy ustalili również, że zatrzymany nie działał sam. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali jego kompana. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Złotów. Skradzione mienie trafiło już do prawowitego właściciela. Złodziejski duet usłyszał zarzut kradzieży.

Ponadto w trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariuszy zainteresowała wykonana domowym sposobem przeróbka w przyłączu pomiarowym energii elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna nielegalnie pobierał energię elektryczną, działając w ten sposób na szkodę jednej z firm dostarczającej prąd.

Kryminalni ustalili również, że nie była to pierwsza kradzież młodego mężczyzny na terenie okradzionej posesji. 27-latek systematycznie kradł również drewno opałowe. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Złotów / Maciej Forecki