Złotów – Policjanci zatrzymali szantażystę grożącego otruciem koni – FILM

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia rozbójniczego pieniędzy w kwocie 50 tys. zł. Na szczęście mężczyzna nie zdążył zrealizować swoich gróźb.


Z końcem marca br. mieszkanka gminy Złotów zaczęła otrzymywać SMS-y, w których anonimowa osoba żądała od niej 50 tys. złotych, które kobieta miała przekazać w określonym przez sprawcę terminie. Nadawca wiadomości zagroził, że jeśli jego żądania nie zostaną spełnione, wówczas otruje konie znajdujące się w stadninie należącej do pokrzywdzonej. Sprawca jednocześnie informował kobietę, że w przypadku jakiejkolwiek próby powiadomienia organów ścigania natychmiast zrealizuje swoją groźbę i otruje kilkadziesiąt wartościowych wierzchowców. Przerażona kobieta, pomimo presji wywieranej przez sprawcę, postanowiła jednak powiadomić Policję.

Złotowscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili personalia szantażysty. 7 kwietnia br. policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez podejrzewanego mężczyznę. Sprawcą wymuszenia okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego.

Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Złotowscy śledczy przedstawili 31-latkowi zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd.

Źródło: KWP w Poznaniu -> KPP Złotów – Maciej Forecki/DPB