Kościan / Śmigiel – Akcja „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”

kościan lustrka 2W minioną sobotę (16 kwietnia br) na ul. Śmigielskiej w Kościanie oraz na ul. Północnej w Śmiglu odbyła się akcja „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Udział w ogólnopolskiej akcji wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie i z Posterunku Policji w Śmiglu oraz uczestnicy Grupy Motocyklowej „STOP ŚMIERCI” z Kościana i „WIND WOLVES” ze Śmigla.

W trakcie tej akcji policjanci przeprowadzali kontrole drogowe kierowców samochodów. Motocykliści wręczali kierowcą naklejkę z hasłem promującą akcje i apelowali do nich o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, poprzez częstsze spoglądanie w lusterka samochodowe.

Celem akcji było uwrażliwienie kierowców samochodów na mniej widocznych, niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy aby przed  wykonaniem jakiegokolwiek manewru należy zawsze spojrzeć w lusterko i upewnić się, czy w pobliżu nie znajduje się inny uczestnik ruchu drogowego. Bądźmy życzliwi i rozważni, a bezpieczeństwo na drodze zwiększy się.

Źródło: KPP Kościan – Artur Ustasiak